Историја на развој и важни достигнувања
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Шенжен Сензор за соработка& Инструменти CO, LTD.


Во 2004 година, овластен од Јапонија NMB за долгорочно работење во Кина.

Во 2006 година успешно започна на странски пазари.

Во 2007 година стана специјален дистрибутер на Freescale (порано Моторола) на сензори за притисок.

Во 2014 година, нашиот систем за тестирање на експанзијата доби национален патент.

Во 2017 година стана стратешки партнер со Харбин институт за технологија.

Во 2018 година, стана национално високо-технолошко претпријатие и разви различни нови енергетски сензори и софтвер, започна нов производ кој истовремено може да ги следи силата на експанзија и поместување.

Во 2019 година, системот за испитување на експанзијата успешно влезе во полето на новите енергетски возила, а ново развиениот CPRСензор инструментПроизводите се инсталирани дистрибуирани сили и постојани системи за тестирање на сила.

 • Квалитет
  CPR сензори се донесени FCC / EMC / ROHS сертификати
 • Патенти
  Над дваесет различни технологии патенти на тежината на тежината
 • Општество
  Се приклучија во сензорите на Шенжен и Интелигентна асоцијација за инструменти за инструменти
 • Чест
  Признати како високо-технолошки претпријатија од страна на Кина Шенжен Владата
Оптоварување клетки од CPR
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Load Cell.

Прилагодената сила сензори за мерење на вртежниот момент за вртежниот момент за мерење на вртежниот момент на Micro сензор CPR-0150 одчини одчини
Прилагодената сила сензори за мерење на вртежниот момент за вртежниот момент за мерење на вртежниот момент на Micro сензор CPR-0150 одчини одчини
CPR прилагодена сила сензори за оптоварување на ротациониот вртежен момент за мерење на вртежниот момент за мерење на вртежниот момент на вртежниот момент 2NM 5NM 10nm 20nm 50nm 100nm 200nm 500nm CPR-0150 Производители одчини, континуиран производ иновации.Вик одговорОтпорник вирус во чувствителни компоненти и интегрирани чувствителни компоненти и интегрирани кола со висока прецизност; излез позитивен и обратен вртежен момент, двата краја се клучна врска.
Најдобрите CPR163 250/500 килограми 1/2/5/10/50 / 100t компресија оптоварување ќелија сила сензор за платформа камион скала Добавувачот
Најдобрите CPR163 250/500 килограми 1/2/5/10/50 / 100t компресија оптоварување ќелија сила сензор за платформа камион скала Добавувачот
За размер на камионот, скала платформа, отпадоци и друг систем за мерење.Факултативна врвен вид emperature, по желба вграден засилувач тип.· Компресија оптоварување ќелија· Летајќи челични конструкции· ЕМС / FCC / ROHS одобрени· Висока точност· Висока стабилностЛесно да се инсталира· Заштита од корозија на никел-plated третман· Кориснички за (0-5V, 0-10V, 4-20mA) внатрешна засилувач / RS485 / Teds· Погоден за камион скала, скала платформа, Бин и други тежат системКапацитет од 250 / 500kg 1/5/10/50 / 100t
Најдобрите CPR702-S07 минијатурни Компресија Тензиите колона оптоварување ќелија сили сензор за притиснете машина добавувачи
Најдобрите CPR702-S07 минијатурни Компресија Тензиите колона оптоварување ќелија сили сензор за притиснете машина добавувачи
Минијатурни сила ТрансдуцеротМикро сензор, компактен shape.Stainless steel.It е погодна за одржување на опрема под притисок, мобилен телефон собранието сила, удар мерење чувство инструмент, тестирање прес притисок, машина за рака фаќајќи сила и други мерни мал простор сила.· Тензија и компресија и лесно да се инсталира, на двата краја на strcture конец. Сите структура нерѓосувачки челик.· Лесен за инсталација и мала големина· Заштита од корозија на никел-plated третман· Поврзани со прирабница од страна на дното 4 дупки за одредување и мерење на· Мали димензии, погоден за места со ограничен простор во широк спектар, и оптоварување на поле истиснување опрема истегнување.Погодно за машина за испитување, минијатурни напнатост и притисок тест опрема, како ни ламиниране машина, заварување машина.Капацитети: 200kg / 500 килограми, 1/2 / 5t, 10т, 20T, 30t, 50t
Најдобрите CPR1000C сензор за диференцијален притисок за ниво проток на притисокот интерфејс течен гас Добавувачот
Најдобрите CPR1000C сензор за диференцијален притисок за ниво проток на притисокот интерфејс течен гас Добавувачот
Диференцијален притисок сензор мерки разликата во притисокот на две своите пристаништамерење на притисок, протокот, нивото, интерфејс, и густина на течност или гасВо овие системи, еден може лесно да се измери притисок, проток, ниво, интерфејс, и густина на течност или гас. Друга важна примена на овие сензори е дека тие може да се открие со блокада или запленети вентил! Со мерење на притисок и пресметување на резултат на број, таа лесно може да покаже дали има нешто што е блокирање на напредокот. Ако притисокот на вентил на крајот страна на протокот е повисока од страна на спротивниот пол (или почетокот на вентил), тогаш тоа веројатно може да се потврди дека има блокада што треба да се преземат грижата за.Разликата помеѓу диференцијален притисок сензори и сензори статички притисок е тој тип употреба на статички само една порта за мерење на притисок, додека сензори диференцијален притисок обично се состојат од две пристаништа кои домаќин на прицврстување на цевките.апликација диференцијален притисок сензориОвие сензори за притисок се користат во широк спектар на апликации. Може да се најдат овие сензори во многу индустриски средини каде што има потреба за мерење на притисок на гас или течност. На пример, во системите кои, обично е потребно работа со загревање или ладење гасови или течности употребата на овие сензори. Вие исто така може да се види диференцијален притисок сензори во заштитник оган системи, внатре во нивните прскалки единица. Тие се корисни кога обемот на течност во затворен сад потреби треба да се мери, како и. Притисокот, гравитација, и течни густина можат да помогнат да се измери обемот на течност (висината на столбот на течност). Ова е точно само за ситуации кога варијации на температурата не се менува густината на течноста е.
Оптоварување клетки од CPR: Секогаш вистинското решение за вашата апликација
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
За нас

CPR сензорот инструмент е основан во 2004 година, високо-технолошки меѓународен бренд интегрирајќи р& D, производство& Продажба. Ние нудиме широк спектар на инструмент за тестирање и мерење кој претставува повеќе од 15 години искуство.


Нашата широка инженерска и производствена експертиза е евидентна во нашите целосни линии на Load Cell, Tinsion и компресија оптоварување ќелија, сензори за притисок, сензори за притисок со висока температура, сензори за вртежен момент, трансдуктори за поместување, дигитален индикатор и засилувач, предавател на тежина итн.


Желба Наоѓање на совршено вклопување на сензори? CPR.Сензор инструмент може да обезбеди професионално решение за задоволување на вашите индивидуални потреби.

 • Фабрика
  Кина фабрика и искусни вработени
 • Дизајн
  Прифати клиент приспособување
 • R & D.
  Тим за силни и професионални техничари
 • Услуги
  Пријатен инженер за инсталација на сензори
Контактирајте со нас денес за да видите што CPR може да понуди. Слободно да ги поставите сите технички или комерцијални прашања.

Контактирајте не