historia zhvillimin dhe arritjet e rëndësishme
LEXO MË SHUMË

Shenzhen Bashkëpunimi Sensore& Instrumente CO, LTD.


Në vitin 2004, i autorizuar nga Japonia NMB për operimin afatgjatë në Kinë.

Në vitin 2006, filloi në tregjet e huaja me sukses.

Në vitin 2007, u bë një distributori të veçantë të Freescale (formerly MOTOROLA) në sensorë presion.

Në vitin 2014, sistemi ynë provë force zgjerimi fituar një patentë kombëtare.

Në vitin 2017, u bë një partner strategjik me Harbin Institute of Technology.

Në vitin 2018, u bë një ndërmarrje kombëtare të teknologjisë së lartë dhe të zhvilluar një shumëllojshmëri të sensorë të reja energjetike dhe software, nisur një produkt të ri që mund të monitorojnë forcën zgjerimi dhe zhvendosjen në të njëjtën kohë.

Në vitin 2019, sistemi zgjerimi forca provë me sukses hyri në fushën e automjeteve të reja të energjisë, si dhe e zhvilluar rishtazi CPRinstrument sensorProduktet janë instaluar forca të shpërndara dhe të sistemeve të vazhdueshme force testimit.

 • cilësi
  Sensorë CPR ka kaluar FCC / EMC / certifikatat RoHS
 • patenta
  Mbi njëzet teknologjive patentave të ndryshme në fuqi peshë matjes
 • shoqëri
  U bashkuan në Sensore Shenzhen dhe Inteligjente Instrumentation Industry Association
 • nder
  Njohur si ndërmarrje të teknologjisë së lartë nga qeveria e Kinës Shenzhen
Qelizat ngarkesës nga CPR
LEXO MË SHUMË

Load Cell

Shkarko CPR163 250/500 kg 1/2/5/10/50 / 100t Compression Load Cell force Sensor për shkallë platformë kamion Furnizuesit
Shkarko CPR163 250/500 kg 1/2/5/10/50 / 100t Compression Load Cell force Sensor për shkallë platformë kamion Furnizuesit
Për shkallë kamion, shkallë platformë, bin dhe sistem tjetër peshon.Optional tipit të lartë emperature, fakultative ndërtuar në përforcues tipit.· Qelizë load Compression· Ndërtimit çeliku Alloy· EMC / FCC / RoHS miratuar· Saktësi të lartë· Stabilitet të lartë· Lehtë për të instaluar· Mbrojtur nga korrozioni me trajtim nikel· Customized për (0-5V, 0-10V, 4-20mA) i brendshëm përforcues / RS485 / TEDS· Të përshtatshme për shkallë kamion, shkallë platformë, bin dhe sistem tjetër peshonKapaciteti 250/500 kg 1/5/10/50 / 100t
Best CPR702-S07 Miniaturë Compression Column Column Load Sensori i Forcave të Qelizës për Furnizuesin e Machine Machine
Best CPR702-S07 Miniaturë Compression Column Column Load Sensori i Forcave të Qelizës për Furnizuesin e Machine Machine
Transducer force miniaturëSensori mikro, forma kompakte· Tension dhe compression dhe të lehtë për t'u instaluar, në të dy skajet e fijeve Strcture. Të gjitha strukturat e çelikut.· Lehtë për të instaluar dhe madhësi të vogël· Mbrojtur nga korrozioni me trajtim nikel· Lidhur me fllanxhë me fund 4 vrima për fiksimin dhe matjen· Madhësia e vogël, e përshtatshme për vende me hapësirë ​​të kufizuar në një gamë të gjerë, dhe ngarkesës së fushës së pajisjeve të tërheqjes së nxjerrjes.I përshtatshëm për makinën e testimit, tensionin miniaturë dhe pajisjet e testimit të presionit, makina të tilla të petëzimit të SHBA, makinë saldimi.Kapacitetet: 200kg / 500kg, 1/2 / 5T, 10T, 20T, 30T, 50T
Shkarko CPR1000C diferencuar sensor presion për nivelin e rrjedhës presion ndërfaqes të gazit të lëngshëm Furnizuesit
Shkarko CPR1000C diferencuar sensor presion për nivelin e rrjedhës presion ndërfaqes të gazit të lëngshëm Furnizuesit
Një presion diferencial masa sensor diferenca në presion në të dy portet e sajmatjen e presionit, rrjedhin, nivel, ndërfaqe, dhe densitetin e lëngshme ose gazNë këto sisteme, me lehtësi mund të masë presionin, rrjedhin, nivelin, ndërfaqe, dhe dendësia e lëngshme ose gaz. Një tjetër kërkesë e rëndësishme e këtyre sensorë është se ata mund të zbulojë një bllokim apo valvul konfiskuar! Duke matur presionin dhe llogaritjen e numrit rezulton, ajo lehtë mund të tregojë nëse ka diçka që është bllokuar progresin. Nëse presioni i një valvul në anën fund të rrjedhës është më i lartë se sa në anën e kundërt (ose fillimi i valvulave), atëherë ajo ndoshta mund të konfirmohet se ka një bllokim që duhet të marrë kujdesin e.Dallimi në mes sensorë diferenciale të presionit dhe sensorë statike presion është se lloji statike përdor vetëm një port për të matur presionin ndërsa sensorë diferenciale të presionit zakonisht përbëhet nga dy portet që pritëse lidhja e tubave.aplikimi i presionit diferencial SensoreKëto sensorë presion janë përdorur në një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve. Ju mund të gjeni këto sensorë në shumë mjedise industriale ku ka një nevojë për të matur presionin e gazit ose të lëngshme. Për shembull, në sistemet që punojnë me ngrohje ose ftohje gazi apo lëngu, përdorimi i këtyre sensorë është zakonisht e nevojshme. Ju gjithashtu mund të shihni sensorë diferencial presion në sistemet mbrojtës zjarri, brenda njësisë së tyre spërkatës. Ata janë të dobishme kur vëllimi i një të lëngshme në një nevojat e mbyllura anije të matet si. Presioni, gravitetit, dhe dendësia lëngshme mund të ndihmojnë për të matur volumin e lëngshme (lartësia e kolonës së lëngshme). Kjo është e vërtetë vetëm për situatat kur ndryshimi temperatura nuk ndryshon dendësinë lëngu së.
CPR503-88 më të mirë të CPR50-88 Thru Donut Rondele Lloji Lloji i ngarkesës për Forcën e Matjes palestër Pajisje Stërvitje Kompania - CPR
CPR503-88 më të mirë të CPR50-88 Thru Donut Rondele Lloji Lloji i ngarkesës për Forcën e Matjes palestër Pajisje Stërvitje Kompania - CPR
CPR503-88 Thru Hole Donut Rondele tip Lloji i ngarkesës për pajisjen e pajisjeve të stërvitjes palestër në krahasim me produkte të ngjashme në treg, ajo ka avantazhe të pakrahasueshme në aspektin e performancës, cilësisë, pamjes, etj, dhe gëzon një reputacion të mirë në treg. CPR përmbledh defektet e produkteve të kaluara, dhe i përmirëson vazhdimisht ato. Specifikimet e CPR503-88 Thru Hole Donut Rondele Lloji Lloji i ngarkesës për fytyrën Pajisjet e stërvitjes palestër mund të personalizohen sipas nevojave tuaja.· Qeliza e ngarkesës së kompresionit miniaturë· Ndërtimi i çelik inox· EMC / FCC / ROHS miratuar· Saktësi të lartë· Stabilitet i Lartë· Lehtë për t'u instaluar· Mbrojtur nga korrozioni me trajtim nikel· I përshtatshëm për forcën shtrënguese të rrufeshme, matjen e tensionit të bulonave të vidave dhe copat e shufrave, testin e forcës së nxjerrjes, të mblidhen testin e presionit dhe testin e presionit të tjerëKapacitetet: 20kg, 30 kg, 50kg, 100kg, 200kg, 500kg, 1t, 2t
Qelizat e ngarkesës nga CPR: gjithmonë zgjidhja më e drejtë për kërkesën tuaj
LEXO MË SHUMË
Rreth nesh

Sensor Instrument CPR është themeluar në vitin 2004, një markë të teknologjisë së lartë ndërkombëtare integruese R& D, prodhimit& Shitjes. Ne ofrojmë një gamë të larmishme të testit dhe instrument matje sensor që përfaqëson më shumë se 15 vjet përvojë.


inxhinieri tonë të gjerë dhe ekspertizë të prodhimit është e dukshme në linjat tona të plotë të qelizave ngarkesës, tension dhe compression Load Cell, sensorë presion, temperaturë të lartë sensor presion, Torque Sensore, Zhvendosja Transducers, Digital Treguesi Dhe amplifer, Pesha transmetues etj


Dëshira gjetjen e sensorë Perfect Fit? CPRinstrument sensor mund të sigurojë zgjidhje profesionale për të përmbushur nevojat tuaja individuale.

 • fabrikë
  Fabrika & përvojë Kinë punonjës
 • dizajni
  Prano customzation klientit
 • R & D
  E fortë dhe profesionale teknikë ekipi
 • Sherbime
  inxhinier miqësore për instalim sensor
Na kontaktoni sot për të parë se çfarë mund të ofrojë CPR. Mos ngurroni të kërkoni ndonjë pyetje teknike ose komerciale.

Na kontaktoni